info@huggermugger.com.tr
0232 335 14 47

Haber Detay - Türk şirketi Getir'e Silikon Vadisi'nden büyük yatırım

Türk şirketi Getir'e Silikon Vadisi'nden büyük yatırım
Paylaş:
Türk şirketi Getir'e Silikon Vadisi'nden büyük yatırım
Getir uygulaması ile bu kez Silikon Vadisi'nden 38 milyon dolar yatırım almayı başardı.

Hızlı tüketim, gemicilik, otomotiv, mobilya gibi pek çok farklı sektörde çalıştıktan sonra 50 yaşında teknoloji sektörüne giriş yapan Nazım Salur, mobil alanda geliştirdiği ikinci projesi Getir uygulaması ile bu kez Silikon Vadisi'nden 38 milyon dolar yatırım almayı başardı.

Salur'a göre BiTaksi uygulamasının ardından bu başarının üzerine kurulu olan Getir, kısa sürede beklentilerin üzerinde ilgi gördü ve kullanıcı kitlesi günden güne büyümeye başladı. Son olarak Silikon Vadisi'ne olan yatırımlarıyla bilinen Sir Michael Moritz’in liderliğinde bir grup yatırımcıdan 38 milyon dolarlık yatırım aldı.

Konuyla ilgili konuşan BiTaksi ve Getir'in kurucusu Salur, “Getir ile dünyada bir ilki gerçekleştirdik, bir pazar oluşturduk. Aldığımız yatırımlar, Türkiye’den çıkan bir fikrin elde ettiği başarıları perçinlememize ve yeni pazarlara açılmamıza destek olacak” dedi.

Getir, 38 milyon dolar Seri A yatırımı aldı. Bundan sonraki süreçte uygulamanın hedefi B yatırımını da alabilmek ve bu sayede 100 milyon dolarlık yeni fon oluşturmak. Ancak Getir, sadece yurt içinde değil, yurt dışında da pazar payını büyütmek niyetinde.

Getir, henüz yurt dışında aktif olan bir uygulama değil. Geçen yılın ikinci yarısında sipariş sayısını ikiye katlayan ve Aralık ayında 1,5 milyon defa kullanıcılarının kapısını çalan Getir, İstanbul başta olmak üzere Ankara, Bursa, İzmir ve Kocaeli'de de kullanıcılara sunulmuş durumda. Yurt dışı tarafında ise uygulamanın ilk etapta Londra'ya açılması bekleniyor. Sonrasında ise Paris ile birlikte Salur'un hedefinde çok daha uzak bölgeler olan Sao Paolo ve Mexico City bulunuyor.