info@huggermugger.com.tr
0232 335 14 47

Haber Detay - Rusya'nın 'avcı drone'undan ilk görüntü

Rusya'nın 'avcı drone'undan ilk görüntü
Paylaş:
Rusya'nın 'avcı drone'undan ilk görüntü
Rusya'nın yeni 'avcı drone'u yayınlanan bir propaganda videosu ile ilk defa görüldü.

Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı, ordunun yeni silahına ait görüntüleri yayınladı. 'Avcı' sınıfı drone'a (İnsansız Hava Aracı) ait özellikler de bu sayede ortaya çıkmış oldu.

4 bin 800 kilometre menzili olduğu açıklanan drone'un Moskova Londra arasını iniş yapmadan uçabileceği bilgisinin altı çiziliyor.
ABD basınında yer alan haberlerde ise Rusya'nın tanıttığı modelin Lockheed Martin'in ABD ordusu için 2007'de tasarladığı drone'a olan benzerliğine vurgu yapıldı.
RUSYA'NIN YENİ NESİL SAVAŞ MAKİNELERİ

Stockholm International Peace Research Institute'ta yer alan rapora göre, Sovyetler dönemindeki silahlanma hızına emin adımlar ile yaklaşıyor. Zira Rusya, 2006'dan bu yana askeri harcamalarını neredeyse ikiye katladı.

Artan bütçenin de etkisiyle Rusya yeni nesil silahlarının geliştirme çalışmalarına da hız verdi. İşte Rusya'nın yeni nesil savaş makineleri... 

'ŞEHİR KATİLİ'NİN ÖZELLİKLERİ BELLİ OLDU

Vladimir Putin'in Başkanı olduğu Rusya, envanterine yeni bir silah ekledi. Dünyanın En Büyük Nükleer Denizaltısı Belgorod, geçtiğiöiz günlerde suya indirildi.

Dünyanın en büyük denizaltısının özellikleri de netlik kazanmaya başladı.

Yaklaşık 185 metre uzunluğuna sahip olan denizaltı 6 nükleer torpidoya ev sahipliği yapıyor. 

Belgorod sahip olduğu silahlarla bir kenti yok edebilecek yeterliliğe sahip olduğu için 'şehir katili' olarak da anılıyor. 

Söz konıusu torpidolar aslında birer drone. İNgiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, torpidolar aynı zamanda tsunami yaratması için tasarlandı.
RUSYA, S-500'ÜN ÜRETİMİNE BAŞLADI

Rosteh’in CEO’su Sergei Chemezov, S-500 füze savunma sisteminin geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Chemezov, Rusya’nın S-500 füze savunma sisteminin üretimine başladığını duyurdu.

Gelen ilk bilgilere göre, S-500, 600 kilometre ötedeki hedefleri vurma kabiliyetine sahip olacak. 

S-500 tek seferde 10 hedefe kadar kilitlenebilecek ve hızları saniyede 7 kilometreyi aşmayan balistik hedefleri vurabilecek.
'DRONE KALAŞNİKOF'UN GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANDI

Firma dronea dair 2 video yayınladı. 'Drone kalaşnikof'un bir hedef takip ettiği sırada, uçuş halindeyken atış yapabildiğini duyuran firma, dronenun 40 dakika havada kalabildiğini belirtti.

Drone'un sadace havada değil, manuel olarak bireysel kullanıma da açık olduğu belirtildi.

Rus ordusunun askerlerin ağır teçhizatları taşımasına ve makineli tüfekle şarjör değiştirmeden 700 atış yapılmasına imkân tanıyan modern askeri iskeletlerinin yepyeni fotoğrafları yayınlandı. 

Rus ordusunun yeni yapay askeri dış iskeletleri 35 kilo yükü saatlerce taşımaya imkan veriyor.

Rus basınında yer alan haberlere göre, 
cihaz şimdiden Suriye’de kullanılmaya başlandı.
İŞTE PUTİN'İN "CAYDIRICI GÜCÜ"

Rus medyasının "Putin'in caydırıcı gücü" adını taktığı Su-57'ler seri üretime geçmek için geri sayıma başladı.

Rusya’nın önümüzdeki sene seri üretime geçecek avcı uçakları Su-57’lerin özellikleri netlik kazanmaya başladı. 

Su-57 Avcı Uçakları, 30 Hava Hedefini Aynı Anda Takip Edebiliyor. Bunun uçağın her kısmına yerleştirilen antenler sayesinde gerçekleşebildiği belirtiliyor.

İlk uçuşunu 2010 yılında yapan Su-57, aradan geçen 8 yıla rağmen hala seri üretime geçemedi.

Satan 2 ABD'nin 2'nci Dünya Savaşı'nın son günlerinde Hiroşima ve Nagazaki kentlerine attığı atom bombasından 2000 kez daha güçlü. 

Tankın otomasyon özelliği sayesinde mürettebat sayısı azalmış durumda. Örneğin ABD'nin M1 Abrams tankı bu nedenle 4 kişi tarafından kullanılabiliyor. 

154 mm topa ev sahipliği yapan tankın NATO envanterindeki zırhlı araçlara karşı büyük bir tehdit oluşturduğu düşünülüyor. 

Tank sahip olduğu anti füze özelliği sayesinde Batılı uzmanlar tarafından en iyi korunan modellerden biri olarak gösteriliyor.