info@huggermugger.com.tr
0232 335 14 47

Haber Detay - Alphabet 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı!

 Alphabet 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı!
Paylaş:
Alphabet 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı!
Google’ın sahibi olduğu Alphabet, Perşembe günü 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşmayı başardı

Google’ın sahibi olduğu Alphabet, Perşembe günü 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşmayı başardı. Ve ABD’de 1 trilyon dolar değerini gören dördüncü şirket olmayı başardı.

Amerikalı teknoloji ve internet devi Google’ın ana kuruluşu Alphabet’in piyasa değeri 1 trilyon doları aştı. Apple ve Microsoft’un ardından 1 trilyon dolar barajını aşan 3. teknoloji şirketi olmayı başardı.

Alphabet 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı!

Çarşamba günü değeri bin 439 dolar olan Alphabet hisseleri, dün ABD borsaları kapandığında bin 472 dolara ulaştı. Bu artışla, toplam hisse değeri bir günde 10 milyar dolar artan Alphabet’in piyasa değeri de 992 milyar dolardan 1 trilyon 2 milyar dolara ulaştı.

Son bir yılda teknoloji şirketinin hisse fiyatındaki artış yüzde 33’e ulaşırken, Ocak 2019’da 752 milyar dolar olan piyasa değeri bu dönemde 250 milyar dolarlık artış gösterdi.

Apple, 2018 yılının ağustos ayında 1 trilyon dolar piyasa değerini aşan ilk şirket olmuştu. Ardından bir diğer ABD’li teknoloji şirketi Microsoft da Nisan 2019’da 1 trilyon dolar barajını aşmıştı. Alphabet, 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşan 3. teknoloji şirketi olmayı başardı.